EGE CRUISE TURLARI

İyon Adaları

Atina’dan çok Arnavutluk ve İtalya’ya yakın olan bu adalar Yunanistan’ın Adriyatik’e ve Avrupanın geri kalanına açılan kapısı niteliğindedir. Adalar çağlar boyunca Yunanistanın ana karasından daha çok işgale (Venedik, Fransa, Britanya, Rusya, Avusturya ve dahası ülkeler tarafından) uğramıştır. Ana ada Korfu’da eklektik mimariye sahip ana kasaba ve de plajlar ve diğer güzelliklerle dolu yemyeşil bir ada coğrafyası dikkati çeker. (Yunanca’da Kerkyra)

Saronik Körfezi Adaları

Argosaronikos, Peloponnes ve Atina arasında bir hizada bulunan adalar, muhteşem bir doğal güzelliğe sahip ve aslında çok da uzağa gitmeden kendinizi herşeyden uzaklaştırmanıza imkan sağlıyor. Hydra Adası, bu grup içinde en popüler olan ada.

Sporades Adaları

Atina’nın doğusunda yer alan bu adalardan en büyüğü, ana karaya bir köprü ile bağlı olan Evia Adası. Kalın ormanlarla örtülü ve uluslar arası turistlerden uzak olan bu ada dizisi Atinalılar arasında popüler ve pratik bir hafta sonu kaçamak alternatifi.

Kiklad Adaları

Daha güneyde Atina ve Girit arasında yer alan bu adalar, dünyaca tanınan tipik “Yunan Adaları”dır. Renkli kapı ve pencere eşikleri ve tebeşir beyazı duvarlarıyla evleri, taşlık ve güneş alan toprakları ve muhteşem sahilleri olan bu adalar çatı yerine üstüne çimen kaplanmış bembeyaz yeldeğirmenleri ile turistler tarafından fazlaca sevilen ve bilinen adalarıdır.

Mykonos ve Santorini bu adalar içinde en güzel ve en meşhur olanlarıdır. Mykonos yakınlarında, antik dünyanın en önemli yerleşimlerinden olan Delos arkeolojik kazı alanı bulunmaktadır.

Oniki Ada

Güneşli Yunan topaklarının güneydoğu ucunda yer alan on iki ada, kiklad adalarına oranla daha rustik ve daha az gelişmiş adalardır. Türkiye’ye yakınlıkları ve Venedik’le olan tarihi bağları onlara Türk-Venedik karışımı bor hava verse de nüfusun çoğunluğu Yunan kökenlidir. Ancak adalar 2. Dünya savaşından sonra Yunanistan’a bağlanmıştır. Çekici ve gerçek bir atmosfere sahip eski şehir merkezi ile Rodos, 12 Ada’nın en büyüğüdür.

Kuzey Ege Adaları

The North Aegean Islands, Türkiye ile Selanik arasında bir konumda bulunan adaların el değmemiş ve ıssız bir havası vardır. Bunların en güneyinde yer alan Samos, Kuşadası limanına (ve tarihi şehir Efes’e) yakınlığı sebebiyle özellikle Türkiye’den gelen ziyaretçilerin tercih ettiği bir seçenek.

Girit

Yunanistan’ın en büyük adası sayılmasına rağmen pratikte bağımsız bir yönetime sahiptir. (Hatta 1897-1913 arasında Osmanlı İmparatorluğunun bağımsız eyaletiydi). Yunanistan’ın diğer küçük adaları güneşli bir iki günde gezilebilecek iken, Girit hızlı bir gezgini bile bir ya da daha fazla hafta oyalayabilir. Tarihsel olarak Minoan Uygarlığına ev sahipliği yapmıştı.Bu uygarlık gelişmiş en eski avrupa uygarlıklarından olup, büyüme sürecinde zirveye Atina’nın “Antik Yunanlıları”ndan yüzyıllar öncesinde milattan önce 1950 civarında ulaşmıştı. Girit’in modern başkenti Kandiye, sıkıcı ve tekdüze iken, adanın geri kalanı çeşitli cazibe merkezlerine sahip: Minoan harabeleri, muhteşem manzaralı dağlar, davetkar plajlar, karakteristik, rustik plajlar ve etkileyici mağara ve boğazlar da (örneğin meşhur Samaria boğazı) bunlara dahil.

shutterstock_436817194_düzenlendi_edited

WIND STAR

 

YELKENLİ 

7 GECE

Her Cumartesi

Pireaus (Athens), Mykonos, Kusadasi, Santorini, Pireaus (Athens)

USD 3,599'dan itibaren

Gradient Black.jpg

AZORA

 

MEGA YAT 

7 GECE

26.04.2020

 

Valletta (Malta), Monemvasia, Santorini, Mykonos, Nafplio (1 gece), Athens (Pireaus)

Fiyat sorunuz

ritz_carlton_yacht_collection_cruises.jp
White architecture of Oia village on San