OUR SERVICES

GALAPAGOS ADALARI

CRUISE TURLARI

Galapagos Adaları, Colon Takımadaları olarak da bilinir, Büyük Okyanusun doğusunda Ekvador’a bağlı takımadalardır. Uzak ve izole bir konumda olan adalar, Güney Amerika kıtasının yaklaşık 1000 km batısında yer alır. Galapagos takımadaları toplam 50.000 km² yüzölçüme sahiptir. Adalar grubu 14 büyük ada, (Isabela, Santa Cruz, San Salvador (Santiago, James), Fernandina, San Cristóbal, Floreana (Santa Maria), Marchena, Española, Pinta, Santa Fe, Genovesa, Pinzón, Darwin ve Wolf), 8 daha küçük ada ve 40 minik adacıktan oluşur. 

Adalarda, yaklaşık 25.000 kişi yaşamaktadır. Charles Darwin, evrim kuramı çalışmasına esin kaynağı olan gözlemlerini bu adalardan bazılarında yapmıştır. Volkanik bir yapıya sahip olan ada, içerisinde kendine özgü birçok biyolojik tür barındırmaktadır. Üst üste binmiş lav akıntılarından oluşan Galapagos Adaların’da bir bölümü hala etkinliğini sürdüren çok sayıda yanardağ vardır. Yüksek yanardağlar, kraterler ve yarlar, adanın sarp ve engelli yapısını daha da belirginleştirir.

Galapagos Adalarını 1535’te, Peru’ya gitmekte olan Panama piskoposu Tomas de Berlanga keşfetti. İnka çanak çömlekleri üzerindeki resimlerin gösterdiğine göre, İspanyol egemenliği öncesinde Güney Amerika yerlileri bu adalara uğramıştı. Uzun yıllar boyunca korsanların sığınak olarak kullandığı adalar, ancak 1832’de Ekvador tarafından ilhak edildikten sonra yerleşime açıldı. Charles Darwin’in 1835’te bölgeyi ziyaret etmesi adalara dünya çapında ün kazandırdı. Ayrıca adanın bir kısmının (Isabela’nın kuzey uzantısı) deniz atına benzemesi de turistlerin ilgi kaynaklarından biri olmuştur. Kara kaplumbağalarının adada bulunması birçok turistin ilgisini çekmiş, avcıların akınlarıyla günümüzde türleri tehlike altına girmiştir. Günümüzde adalarda yaşam gelişmeye açıktır.

SILVER ORIGIN

 

KEŞİF | GALAPAGOS ADALARI ÖRNEK TUR 

7 GECE

Her Cumartesi

1. Gün Baltra - Isla Daphne Grande

Güney Seymour olarak da bilinen Baltra Adası, çoğu insanın Galapagos Adaları'na girip çıktığı kapıdır. Gümrük işlemlerinin ardından misafirler doğrudan zodyak botlara binmek üzere yakındaki bir iskeleye transfer edilirler. Galapagos'un coğrafi merkezinin yakınında bulunan ada küçük, düz ve kuraktır. Kuru ortamı, tuz çalıları ve palo santo ağaçlarına ev sahipliği yapmaktadır. 

Daphne Major, San Cruz Adası'nın kuzeyinde Baltra uluslararası havalimanına yakın volkanik krater adasıdır. Genellikle sadece bilim adamlarının Daphne'ye inmelerine izin verilir. Gemiyle adaya yaklaştığımız sırada mavi ayaklı sümsük kuşlarına, kırmızı gagalı tropik kuşları, kahverengi pelikanları görebileceğiz. 

2. Gün Bahia Darwin (Genovesa) - El Barranco

Genovesa Adası'nda gemimiz eski bir volkanik krater olan Darwin körfezinde demirliyor. Zodyaklarla denizaslanlarının dinlendiği sahillere çıkacağız. Kıyı boyunca yapacağımız araştırmalarda minyatür dinazorlara benzeyen deniz iguanalarını göreceğiz. İç bölgelere doğru ilerleyerek her şekil ve büyüklükte deniz kuşlarıyla karşılaşacağız. Darwin Körfezi sularında resif balıklarını ve parlak renkte deniz yıldızlarını görme şansımız olacak. 

Genovesa Adası kaşifleri "Prens Philip'in Adımları" olarak bilinen bir alana erişebilirler. Taş basamaklar sizi adanın platosuna götürecek. Bu noktadan Galapagos Adasına özgü çok çeşitli kuşları izleyeceğiz. 

3. Gün Seymour Norte - Santiago (Bahia Sullivan)

Kuzey Seymour Adasındaki inişimiz kara lav kayası üzerinde olacaktır. Kısa bir tırmanıştan sonra deniz ayılarının yavrularını emzirdiği adanın düz platosuna ulaşacağız. Adada bulunan ağaçların tümü Conolophus kara iguanalarının sevdiği bir çeşit kaktüs türüdür. 

Santiago Adası'ndaki Sullivan Körfezi ayın yüzeyini anımsatacaktır. Siyah volkanik kıyılarda ilerlerken rehberlerinizden jeolojik kuvvetler aracılığıyla adaların oluşumu hakkında bilgi edineceksiniz. 

4. Gün Rabida - Santa Cruz (El Eden)

Rabida Adası dünyanın en egzotik noktalarından biri olarak görülür. Kırmızı uçurumlar denizden yükselir ve zodyaklarımızla kırmızı kumlu plaja ineriz. Adanın iç kısımlarında çeşitli kaktüslerin egemen olduğu bitki örtüsü yer alır. 

Santa Cruz'un hemen dışında bulunan Eden, siyah volkanik kayalar üzerinde yer alır. Galapagos'un eşsiz jeolojisine mükemmel bir örnektir. Adanın etrafındaki sığ sular yeşil deniz kaplumbağlarını, resif köpek balıklarını, deniz aslanlarını ve marin igunalarını izlemek için olanak sunar.

5. Gün San Cristobal (Galapguera) - Punta Pitt (San Cristobal)

Dev kaplumbağlar Galapagos Adaları'nın simgesidir. Bu tarih öncesi hayvanları ilk elden deneyimlemek için gemimiz San Cristobal Adası açığında demir atacaktır. Zodyaklarımızla Puerto Baquerizo Moreno kasabasında karaya çıkacağız. Buradan Galapaguero Cerro Colorado kaplumbağa koruma alanına otobüs ile yola çıkıyoruz. Kasabaya geri döndüğünüzde dükkanları dolaşmak için fırsatınız olacaktır. 

San Cristobal Adası'nın kuzey kıyısında Punta Pitt olarak bilinen bir yarımada bulunmaktadır. Bu nokta iki birleşmiş yanardağdan oluşmaktadır. Siyah bazalt lav kayalarından geçen kırmızı bir çakıl yolundan sonra adanın manzarasını izleyebileceksiniz. 

6. Gün Gardner Bay - Punta Suarez (Espanola Island)

Punta Suarez Galapagos'un en eski adası olan Espaola'nın batı noktasında yer almaktadır. Uçurumlar deniz kuşları için mükemmel termaller sağlar. Galapagos adalarında yuvalanan en büyük deniz kuşu dalgalı albatros'dur. Bu okyanus gezginlerine Nisan - Aralık ayları arasında görebilirsiniz. 

7. Gün Estacion Darwin & Puerto Ayora (Santa Cruz) - Plazas Sur

Gemimiz Charles Darwin araştırma istasyonunun bulunduğu Puerto Ayora'nın önünde demir atacaktır. İstasyonda dev kaplumbağalar ve kara iguanaları yetiştirme merkezi de yer alır. Ziyaretimiz esnasında yerel sanatçıların sanat galerilerini de keşfetme şansı bulacağız. 

Plazas Sur Santa Cruz'un doğu kıyısına yakın sakin bir adadır. Bu küçük ada martı kolonilerine, marin iguanlarına ve deniz aslanlarına ev sahipliği yapar. 

8. Gün San Cristobal

Galapagos'daki çoğu ada gibi San Cristobal'de aktif olmayan yanardağlardan oluşmaktadır. 6000 kişinin yaşadığı adada turizm, balıkçılık ve zengin volkanik topraklardan elde edilen ürünler adanın en büyük gelir kaynağıdır. Adanın güney batı ucundaki Puerto Baquerizo Moreno Galapagos Adaları'nın başkentidir. Charles Darwin'in heykeli 1830'larda karaya çıktığı ilk yerlerden biri olarak limanı süslemektedir. 

Kişi başı USD 9,990'dan itibaren

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Gemide all inclusive konaklama

 • Ekvador ve Galapagos arası uçuşlar

 • Transferler

 • Quito'da 2 gece otel konaklaması

 • Keşif ekibi ile yapılacak kara çıkarmaları ve aktiviteler

 • Bilim, tarih, biyoloji, coğrafya ve jeoloji sunumları

 • Havuz, Spor salonu, Koşu pisti, Jakuzi ve Panoramik sanuna kullanımı

 • Wi-fi hizmeti

 • Bahşişler

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Ekvador gidiş-dönüş uçuşlar

 • Ekstra düzenlenen aktiviteler

 • Seyahat sigortası

 • Yurt dışı çıkış harç ücreti

SILVER ORIGIN

 

KEŞİF 

7 GECE

İki Haftada Bir Cumartesi Hareket

Baltra, Isla Daphne Grande, Bahia Darwin, El Barranco, Seymour Norte, Santiago, Rabida, Santa Cruz, San Cristobal, Punta Pitt, Gardner Bay, Punta Suarez, Estacion Darwin, Plazas Sur, San Cristobal

USD 9,720'dan itibaren

1_Line_SilverseaLogo_60K - _2.jpg

SILVER ORIGIN

 

KEŞİF   

7 GECE

İki Haftada Bir Cumartesi Hareket

San Cristobal, Roca Leon Dormido, Bartolome, Playa Espumilla, Punta Vicente, Punta Espinoza, Caleta Tagus, Bahia Elizabeth, Post Office Bay, Islote Campeon,

Punta Cormorant, Cerro Dragon, Santa Cruz, Estacion Darwin & Puerto Ayara, Baltra

USD 9,720'dan itibaren

1_Line_SilverseaLogo_60K - _2.jpg
© Copyright

Luxury Cruises Turizm ve Ticaret A.Ş.
Cumhuriyet Caddesi Üftade Sokak No:7/2 Elmadağ, Şişli / İstanbul, Türkiye
Tel.:
0 212 234 34 23
info@thecruiseline.com.tr

Luxury Cruises Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin turları T.C.Turizm Bakanlığı A-934 belgesine sahip Kültür Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır.
Sitede belirtilmiş olan fiyatların tamamı kişi başı olup, en düşük kategoriler baz alınmıştır.

Fiyatlara uçak bileti, transfer, otel konaklaması ve rehberlik hizmeti dahil değildir.

Müsaitlik durumuna göre fiyatlar artabilir.