GRÖNLAND CRUISE TURLARI

Arktika, bu dünyada ilkel güzelliğiyle kendine hayran bırakan ender bölgelerden biridir. Sekiz farklı ülkeyi kapsayan ve çok çeşitli türler barındıran Arktika ve Grönland aşırılıkların oyun alanını oluşturuyor. Büyüleyici kültürler çevrede gelişen flora ve fauna ile yan yana yaşamaktadır.

 

İzlanda’dan Spitsbergen’e, Grönland’dan, Rusya’nın Uzak Doğu’nun bozulmamış kıyı şeritleri üzerinden efsanevi Kuzeybatı Pasajı’na kadar her zamanki gemi yolculuğundan sizi çok uzak bir bölgeyi fethetmeyi hayal eden büyük kaşiflerin yolculuğuna çıkmaya davet ediyoruz . Meraklıların birçoğu için bu bölgeler tek bir şeyi çağrıştırır; Kutup ayıları. Kuzey Kutup Bölgesinin bu ikonunu doğal ortamında görmek, bir sonraki yemeklerini avlarken ya da buzulların üzerinden dalış yaparken onları izlemek seyahatiniz boyunca sizi bu yabani hayatın bir parçası haline getirecektir.

fngre2008_desktop710x625_uk.png

FRIDTJOF NANSEN İLE GRÖNLAND

 

KEŞİF | GRÖNLAND ÖRNEK TUR 

15 GECE

1. Gün Istanbul – Kopenhag THY uçuş. TK1781 (11:45 – 14:00) 

Kopenhag varış sonrasında SK2595 sefer sayılı uçuş ile Reykjavik'e uçuyoruz (16:15 - 17:30). Reykjavik dünyanın en kuzeydeki başkentidir. Iskandinav yerleşimcileri şehrin adını, bölgedeki kaplıcalardan yükselen buhar sütunlarından esinlenerek koymuşlardır. Şehir keşfetmeye değer gayzerler, dağlar, buzullar ve jeotermal banyoları ile fantastik doğal güzellikler sunmaktadır. Havaalanından limana transfer ve gemide check-in işlemleri. 

2 & 3. Gün Denizde seyir

İzlanda'yı geride bırakıp Irminger denizi boyunca yol alıyoruz. Bu geçiş Vikingler tarafından yaklaşık 1000 yıl önce İzlanda'dan Grönland'a göç etmek için kullanıldı. Yerel tarih ve biyoloji üzerine giriş derslerinin tadını çıkarın ve yenilikçi keşif gemimiz ile tanışın. 

4. Gün Qaqortoq

Renkli evleri ile birçok kişi tarafında Grönland'ın en güzel kasabası olarak görülmektedir. 3000 kişinin yaşadığı kasabada farklı kara turu alternatifleri sunulmaktadır. Yürüyerek kolayca keşfedebileceğimiz kasabada yerel kültük hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

5. Gün Kvanefjord Bölgesi

Bu keşif gününde fjordun derinliklerine inerek Paamiut yakınlarındaki bu güzel bölgeyi keşfediyoruz. Uygun görülen noktalarda karaya çıkabilir ya da kano ile buzulların arasında gezebilirsiniz. 

6. Gün Maniitsoq

Grönland'ın Venedik'i olarak adlandırılan kasaba 1755 yılında kurulmuş olup doğal kanallar ile bölünmüştür. Müze ziyaretimiz esnasında kasabanın zengin tarih ve kültürü hakkında bilgi sahibi olacağız. 

7. Gün Sisimiut

 

Sisimiut kasabası Kuzey Kutup Daire'sinin 40 km kuzeyinde yer almaktadır. Grönland'ın ikinci büyük kasabası olup geleneklerine son derece bağlı kalmıştır. 

8. Gün Ilulissat

Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan bölge buzul fjordlarını yakından görmenizi sağlayacaktır. Bu buzul kütleleri, dünyanın en hızlı buzullarında biri olan Jakobshavn buzulundan çıkmaktadır. 

9. Gün Camp Frieda

 

2013 yılına kadar adı konmamış olan bölgenin sahiline çıkıp Arktik florasını keşfedeceğimiz muhteşem bir doğa gezisi yapacağız. 

10. Gün Eternal Fjord

 

Etrafı 2000 metreye kadar çıkan dağlar ile çevrili fjordu yakından göreceğiz. 

11. Gün Nuuk

Grönland'ın başkenti olan Nuuk, dünyanın en görkemli fjord sistemlerinden birinin ağzında bulunmaktadır. Kolonihavnen'deki tarihi binalardan turumuza başlayıp modern şehir merkezine doğru yol alacağız. Şehrin müzesinde Qilakitsoq'un mumyalarını göreceğiz.

12. Gün Ivittuut

Terkedilmiş bir kasaba olan Ivittuut misk öküzlerine ev sahiplği yapmaktadır. 1000 yılı aşkın bir süre önce Vikingler bölgeye yerleşmiş ancak yazılı kayıt bırakmamışlarır. Arkeologlar kasabanın Grönland'da kurulan son İskandinav yerleşim yeri olduğuna inanmaktadırlar. 

13. Gün Prins Christian Sund Bölgesi

Prins Christian Sound Grönland anakarasını Sammisoq ve Cape Farewell takımadalarından ayırmaktadır. Koşullar izin verirse, bu dar kanaldan geçeceği ve muhteşem manzaranın tadını çıkaracağız. Kanal buzla kapanmış ise Cape Farewell etrafından dolaşacağız. 

14 & 15. Gün Irminger Sea - Danimarka Boğazı

Grönland'ı keşfettikten sonra tekrar İzlanda'ya dönüyoruz. Yaşamış olduğunuz deneyimleri tekrar gözden geçirin, bilim merkezini ziyaret edin ya da güverteden deniz kuşları ve balinaları izleyin. 

16. Gün Reykjavik

Sabahaın erken saatlerinde İzlanda'nın başkentine varıyoruz. Ülkenin daha fazlasını keşfetmek isterseniz post programlarımızdan birin seçebilirsiniz. Gemiden çıkış işlemleri ve havalimanı transferi.  FI322 sefer sayılı uçuş ile Oslo'ya uçuş (10:30 - 15:10). Oslo – Istanbul THY uçuş. TK1754 (17:40 – 22:35)

Dahil Olanlar:

 • Gemide tam pansiyon konaklama

 • Transferler

 • Keşif ekibi ile yapılacak tur ve aktiviteler

 • Su ve rüzgar geçirmeyen ceket

 • Kiralık botlar, tırmanma sopaları ve diğer ekipmanlar

 • Bilim, tarih, biyoloji, coğrafya ve jeoloji sunumları

 • Spor salonu, Jakuzi ve Panoramik sanuna kullanımı

 • Wi-fi hizmeti

 • Bahşişler

Dahil Olmayanlar:

 • Istanbul - Kopenhag - Reykjavik - Oslo - Istanbul uçuşları

 • Ekstra düzenlenen aktiviteler

 • Seyahat sigortası

 • Yurt dışı çıkış harç pulu

 • Schengen vize ücreti

GEMİ İLE ALAKALI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

HG2.jpg

 FRIDTJOF NANSEN 

 

KEŞİF 

12 GECE

24.08.2022

Reykjavik, Scoresbysund Fjord, North East Greenland National Park, Irminger Sea, Reykjavik

EUR 5,990'dan itibaren

HG.jpg

FRIDTJOF NANSEN

 

KEŞİF 

15 GECE

25.06 & 10, 25.07.2022

09.08.2022

Reykjavik, Qaqortoq, Kvanejfjord, Maniitsoq, Sisimiut, Ilulissat, Vaigat Sound, Evighed Fjord, Nuuk, Ivittuut, Prins Christian Sund, Irminger Sea, Reykjavik

EUR 6,996'dan itibaren

HG.jpg

CRYSTAL ENDEAVOR

 

KEŞİF 

18 GECE

17.08.2022

Reykjavik (1 gece), Sermiligaaq, Knud Rasmussen Glacier, Tasiilaq, Sermilik Glacier, Skjoldungen, Prince Christian Sound East, Narsarmijit, Tasermiut Fjord, Uunartoq, Qaqortoq, Igaliku, Narsarsuaq, Kangilinnguit, Nuuk, Kangerlussuaq (1 gece), Montreal (1 gece)

USD 28,699'dan itibaren

cc_cruises_logo_HORIZ_321_blk_highres.pn

CRYSTAL ENDEAVOR

 

KEŞİF 

15 GECE

02.09.2022

Montreal (1 gece), Kangerlussuaq, Sisimut, Ilulissat, Disko Bay, Eternity Fjord, Paamiut, Ivigtuut, Qassimiut, Narsarsuaq, Newfoundland, Quebec City, Montreal

USD 25,009'dan itibaren

cc_cruises_logo_HORIZ_321_blk_highres.pn