İZLANDA CRUISE TURLARI

Arktika, bu dünyada ilkel güzelliğiyle kendine hayran bırakan ender bölgelerden biridir. Sekiz farklı ülkeyi kapsayan ve çok çeşitli türler barındıran Arktika ve Grönland aşırılıkların oyun alanını oluşturuyor. Büyüleyici kültürler çevrede gelişen flora ve fauna ile yan yana yaşamaktadır.

 

İzlanda’dan Spitsbergen’e, Grönland’dan, Rusya’nın Uzak Doğu’nun bozulmamış kıyı şeritleri üzerinden efsanevi Kuzeybatı Pasajı’na kadar her zamanki gemi yolculuğundan sizi çok uzak bir bölgeyi fethetmeyi hayal eden büyük kaşiflerin yolculuğuna çıkmaya davet ediyoruz . Meraklıların birçoğu için bu bölgeler tek bir şeyi çağrıştırır; Kutup ayıları. Kuzey Kutup Bölgesinin bu ikonunu doğal ortamında görmek, bir sonraki yemeklerini avlarken ya da buzulların üzerinden dalış yaparken onları izlemek seyahatiniz boyunca sizi bu yabani hayatın bir parçası haline getirecektir.

FRAM İLE İZLANDA

 

KEŞİF | İZLANDA ÖRNEK TUR 

8 GECE

1. Gün Istanbul – Kopenhag THY uçuş. TK1781 (11:45 – 14:00) 

Kopenhag varış sonrasında SK2595 sefer sayılı uçuş ile Raykjavik'e uçuyoruz (16:15 - 17:30). Havaalanından limana transfer ve gemide check-in işlemleri. 20:00 gemi hareket. 

2. Gün Stykkisholmur

Destanlar diyarına hoşgeldiniz. Şehir merkezinde özenle korunmuş tarihi evleri ve müzeleri ziyaret ediyoruz. 

3. Gün Patreksfjordur

660 kişinin yaşadığı İzlanda'nın batı kıyısında bulunan fiyort harika manzaralar eşliğinde doğa gezisi imkanı sunmaktadır. Dynjandi ve Latrabjarg şelaleleri kuş gözlemleme için en uygun yerlerdir. 

4. Gün Kuzey Batı İzlanda

Muhteşem manzaralar sunan fyortların arasından geçiyoruz. Hava müsaitliğine göre doğa gezilerine katılabilir ya da kanoya binebiliriz. 

5. Gün Akureyri

Botanik bahçeleriyle meşhur Akureyri'yi ziyaret ediyoruz. İzlanda'nın kuzeyinde yer alan şehir Reykjavik'den sonra en yüksek nüfusa sahiptir. Myvatn gölü ve Godafoss şelaleleri görülmesi gereken yerler arasındadır. 

6. Gün Grimsey Adası

 

Boatlarımızla kuzey kutp dairesinin üzerinde olan bu yeşil adaya ulaşıyoruz. 

7. Gün Bakkagerdi

Elflerin diyarı Bakkagerdi, Borgarfjordur'un ana yerleşim birimidir. Martı kolonilerini izleyebileceğimiz Bakkagerdi, tipik bir turistik yer olmaktan uzak sakin bir yerdir.

8. Gün Heimaey

 

Izlandanın Pompeii olarak da adlandırılan Heimaey adasını ziyaret ediyoruz. 1973 yılında volkanik bir patlamayla oluşan limanın çok dar bir girişi vardır. 

9. Gün Reykjavik

 

06:00 Reykjavik limanına varış. Gemiden çıkış işlemleri ve havalimanı transferi.  FI322 sefer sayılı uçuş ile Oslo'ya uçuş (10:30 - 15:10). Oslo – Istanbul THY uçuş. TK1754 (17:40 – 22:35)

Dahil Olanlar:

 • Gemide tam pansiyon konaklama

 • Transferler

 • Keşif ekibi ile yapılacak tur ve aktiviteler

 • Su ve rüzgar geçirmeyen ceket

 • Kiralık botlar, tırmanma sopaları ve diğer ekipmanlar

 • Bilim, tarih, biyoloji, coğrafya ve jeoloji sunumları

 • Spor salonu, Jakuzi ve Panoramik sanuna kullanımı

 • Wi-fi hizmeti

 • Bahşişler

Dahil Olmayanlar:

 • Istanbul - Kopenhag - Reykjavik - Oslo - Istanbul uçuşları

 • Ekstra düzenlenen aktiviteler

 • Seyahat sigortası

 • Yurt dışı çıkış harç pulu

 • Schengen vize ücreti

GEMİ İLE ALAKALI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

HG2.jpg
Puffin on the rocks at latrabjarg Icelan

CRYSTAL ENDEAVOR

 

KEŞİF 

15 GECE

14.07.2022

Oslo (1 gece), Longyearbyen, Svalbard, Northwest Spitsbergen National Park, Hinlopen Strait, Northeast Svalbard Nature Reserve, Jan Mayen, Husavik, Akureyri, Isafjordur, Vigur Island, Reykjavik (1 gece)

USD 25,149'dan itibaren

cc_cruises_logo_HORIZ_321_blk_highres.pn

MS FRIDTJOF NANSEN

 

KEŞİF 

8 GECE

01, 09, 17.06.2022

Reykjavik, Stykkishholmur, Patreksfjordur, Akureyri, Grimsey Island, Bakkagerdi, Heimaey, Reykjavik

EUR 3,985'dan itibaren

HG.jpg

CRYSTAL ENDEAVOR

 

KEŞİF 

10 GECE

28.07.2022 & 07.08.2022

Reykjavik (1 gece), Flatey Island, Latrabjarg Cliffs, Patreksfjordur, Dynjandi Waterfall, Vigur Island, Siglufjordur, Akureyri, Husavik, Grimsey Island, Vopnafjordur, Hafnarholmi, Seydisfjordur, Heimaey, Reykjavik

USD 17,749'dan itibaren

cc_cruises_logo_HORIZ_321_blk_highres.pn