The Ritz-Carlton Yacht Collection

ritz_carlton_yacht_collection_cruises.jp

Ritz-Carlton Oteller Zinciri, cruise sektörünün belki de en iddialı kategorisi olan cruise yatları alanına giriş yapacağını açıkladı. Ritz-Carlton’un 3 yattan oluşan koleksiyonunun ilk gemisi 2019 sonbaharında seferlerine başlayacak. Geriye kalan iki yat ise 2021 ve 2022 yıllarında hizmete girecek. 

 

The Ritz-Carlton ve İsveçli firma Tillberg Design işbirliği ile tasarlanan yatlar, ikisi dublex çatı süitleri olmak üzere 149 adet balkonlu süite ve 298 yolcu kapasitesine sahip olacak. Gemiler aynı zamanda Ritz-Carlton spa, Panorama salonu, şarap barı ve Ritz-Carlton’un 3 Michelin yıldızına sahip restoranı Aqua’nın yaratıcısı Sven Elverfeld’a ait bir restoran da içerecek. Restoranların tümünün serbest oturma planlı olacak ve 24 saat hizmet verecek, gemide açık büfe tarzı servis veren restoranlar bulunmayacak. Yolculara en yüksek kalitede servis vermeyi amaçlayan bu gemide, yerel bir deneyim sağlamak adına geminin uğrayacağı duraklardan ünlü şefler, sanatçılar ve müzisyenler ile iş birliği yapılacak.

 

Yat planları geminin arka kısmında bir sonsuzluk havuzu bir helikopter alanı ve hız tekneleri (söylenene göre Riva/Muskoka tipi ve yolcuların etkinliklere kullanması amaçlanan) barındıran marina platformunu gösteriyor. Zarif siyah gemi tasarımı, geleneksel küçük bir cruise gemisindense, özel üretim lüks bir Mega-Yat’ı andırıyor.